Szanowni Mieszkańcy Gminy Trzebieszów !

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 listopada 2020

Pogarszające się z dnia na dzień warunki atmosferyczne i spadki temperatur , szczególnie w nocy, niosą ze sobą realne zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób. Odpowiednie przygotowanie do okresu zimowego nabiera szczególnego znaczenia w tym roku, kiedy jako społeczeństwo zmagamy się z epidemią wywołaną chorobą SARS- CoV-2.

 

Nie możemy jednak, w tym trudnym czasie, zapominać o najsłabszych mieszkańcach naszej gminy: osobach w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, samotnych, które ze względu na okres zimowy i zagrożenia związane ze wzrastającą liczbą zakażeń mogą znaleźć się w niezwykle trudnej sytuacji życiowej.

W związku z obecną sytuacją Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebieszowie zwraca się zatem do Państwa z prośbą o pomoc międzysąsiedzką, szczególnie w miejscowościach, do których istnieje ograniczony dostęp do środków komunikacji publicznej. Nic bowiem nie zastąpi zwykłej, ludzkiej czujności i wrażliwości.

W celu skutecznej pomocy proszę , by informacje o osobach, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie, przekazywać pracownikom GOPS w Trzebieszowie, tel. 25 796 05 73 lub Policji, tel. 112.

Przypominamy także o działającym w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim telefonie interwencyjnym 987, na który można zgłaszać informacje o zagrożeniu życia i zdrowia mieszkańców Lubelszczyzny, jak również można uzyskać informacje o adresach placówek udzielających pomocy osobom bezdomnym.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie