Program „Wspieraj Seniora”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 listopada 2020

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebieszowie przystąpił do realizacji Programu „Wspieraj Seniora”.

 

Program skierowany jest do osób w wieku powyżej 70 roku życia, zwłaszcza samotnych i niepełnosprawnych, które w czasie pandemii pozostają w domu i nie mogą skorzystać z pomocy rodziny lub sąsiadów. Pomoc jest realizowana w postaci usługi polegającej na zrobieniu niezbędnych zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby (artykuły spożywcze, środki higieny osobistej, lekarstwa ).

Seniorzy mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr 22 505 11 11

Jest to numer ogólnopolskiej infolinii dedykowany tylko dla potrzeb ww. Programu. Infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 08:00-21:00. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej.

Pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebieszowie skontaktuje się telefonicznie z Państwem, ustali potrzeby i udzieli niezbędnego wsparcia polegającego w szczególności na dostarczeniu artykułów podstawowej potrzeby. Koszty zakupów pokrywa senior.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w pierwszej kolejności wsparcia powinna udzielać najbliższa rodzina. Instytucje pomocowe działają dopiero wtedy, gdy nie ma najbliższej rodziny lub z uzasadnionych powodów (np. kwarantanna, izolacja domowa) pomoc nie jest możliwa.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie