Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Apel zima 2021

Apel zima 2021

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 listopada 2021

Pogarszające się z dnia na dzień warunki atmosferyczne i spadki temperatur, szczególnie w nocy, niosą ze sobą realne zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób. Odpowiednie przygotowanie do okresu zimowego nabiera szczególnego znaczenia w tym roku, kiedy jako społeczeństwo zmagamy się z epidemią wywołaną chorobą SARS- CoV-2.

Nie możemy jednak, w tym trudnym czasie, zapominać o najsłabszych mieszkańcach naszej gminy: osobach w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, samotnych, które ze względu na okres zimowy i zagrożenia związane ze wzrastającą liczbą zakażeń mogą znaleźć się w niezwykle trudnej sytuacji życiowej. W sposób szczególny narażone na wychłodzenie czy zamarznięcie są osoby będące pod wpływem alkoholu.

W związku z obecną sytuacją Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebieszowie zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc międzysąsiedzką, szczególnie w miejscowościach, do których istnieje ograniczony dostęp do środków komunikacji publicznej. Nic bowiem nie zastąpi zwykłej, ludzkiej czujności i wrażliwości. Dlatego właśnie prosimy o informowanie właściwych służb o wszystkich zaobserwowanych sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu osób. Pamiętajcie Państwo, że czasem zwykły telefon może uratować komuś życie.

W celu skutecznej pomocy proszę , by informacje o osobach, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie, przekazywać pracownikom GOPS w Trzebieszowie, tel. 25 796 05 73 lub Policji, tel. 112.

Przypominamy także o działającym w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim telefonie interwencyjnym 987, na który można zgłaszać informacje o zagrożeniu życia i zdrowia mieszkańców Lubelszczyzny, jak również można uzyskać informacje o adresach placówek udzielających pomocy osobom bezdomnym.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie